Schengen Vizesi

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler Hangileri 2023

En kolay Schengen vizesi veren ülkeler, kendi devletlerinde yaşayan tanıdıklarından davetiye temin ederek alabilirler. Türk vatandaşları ziyaret amaçlı almak istedikleri vizeyi turistik amaçlı alınacak vizeye oran daha kolay almaktadır. Bunun için kolay bize alabilmek adına sadece davetiye belgesi yeterli olmamaktadır. Schengen bölgelerinde yaşayan kişi her ne kadar davetiye göndermiş olsa da önemli olan başvuru sahibinin durumudur. Başvuru yapacak kişinin durumu değerlendirilir. Almanya’dan  çalışmayan vatandaşa istek yazısı geldiğinde Schengen vize başvurusu yaptığında, yapacak olan kişinin vize onayı alması biraz zor olabilir. Mevcut bir iş yerinde çalışan ve en az 1 yıl oraya hizmet veren kişi yurt dışına kolay çıkabilir. Düşük gelirli sayılan vatandaşlar için gönderilmiş olan davetiyeler Schengen turistik olarak daha kolay alabilir.

En kolay Schengen vizesi veren ülkeler olarak sıralama yapmak mümkün olmamaktadır. Bugüne kadar başvurulan vizelerde tecrübelerden yararlanılarak birkaç ülke söylenebilir. Tecrübelerden çıkarak sıralayacağımız bu ülkeler;

  • Almanya
  • Yunanistan
  • Fransa
  • Hollanda
  • İspanya
  • İtalya olarak bahsedilebilir. Tamamen tecrübelere dayanılarak işlerine göre en kolay vize veren ülke diye adlandırılan bilir.

Almanya Konsolosluğundan Schengen Vizesi Almak

Ülkeler arasında covid 19 olarak bilinen bir pandemi süreci olmuştur. Pandemi süreci devam ederken Almanya Schengen vizesi almak kolay olduğu söylenebilir. Almanya konsolosluklarında bilakis akraba ve arkadaş ziyaretleri ile yapılan seyahatlerde bir takım seçenek olmuştur. Bu seçenek belediye onaylı ve orijinal davetiye sunan kişiler Schengen vizesine daha kolay onaylardı. Almanya Schengen vizelerine alan kişiler için zamanlarını kısa tutmaları tavsiye edilmektedir. Akraba arkadaş aile ziyaretlerini yapmak için vize alma işlemleri kolay olabilir. Bunun akabinde düzenli bir getirisi olmayan üniversite sonrası işe başlamamış uzun süreli vizeler talebinde bulunanlar için zor olabilir. Almanya konsolosluğu bu konuda zor bize veren bir konsolos olmuştur.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler
En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Schengen Vizesi Almak için Neler Yapılmalıdır?

Yunanistan ülkesi Schengen vizesi için, Yunanistan konsoloslukları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kolay bize veren konsolosluk olarak tanınmaktadır. Bu durum vakalara göre değişiklik de gösterebilmektedir. Yunanistan ekonomik bir turizm ülkesidir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin ise komşu ülkeleri arasında yer almaktadır. Böylelikle turistik amaçlı yapılacak olan vize başvurularında Yunanistan konsoloslukları tarafından daha anlaşılır olmaktadır. Bunun haricinde yeni bir şirket kurulmuş herhangi bir köklü geçmişi olmayan kurumlarda çalışan kişilerde durum değişikliği yaşanabilir. Maaşı elden alan ve schengen vizesi olmayan kişiler adına zor olabilir.  Akabinde  işe yeni girmiş antetli kağıdı olmayan kişiler kolay bir şekilde Yunanistan konsolosluklarınca Schengen vize veren arasında yer almaz.

Fransa Konsolosluğu Schengen Vizesi Başvuru Süreci

Fransa konsoloslukları Schengen vizesini pandemi öncesi ne kadar en kolay veren konsolosluk olarak söylenebilirdi. Dünya geneli pandeminin oluşmasıyla Türkiye göç veren ülkeler arasında yer alabilmekteydi. Bu sebeple Fransa konsoloslukları kolay vize vermemeye Özen göstermektedir. Schengen vize geçmişi bulunmayan ve geçerli bir seyahat gerekçesi sunmayan kişiler için zor vize veren konsolosluklar arasındadır. Schengen vizesi bulunan vatandaşların ve hizmet vermiş oldukları iş yerlerinde en az 1 yıldır çalışmaları gerekir. Bu maddelerin uyum sağlayan vatandaşlar Fransa konsolosluğu tarafından kolay vize veren konsolosluk olarak tercih edilmektedir.

Schengen Vizesi Almanın Kolay Yolu

Hollanda konsoloslukları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına kolay Schengen vizesi veren ülkeler arasında yer almaktadır.  Diğer ülkeler gibi akraba kapsamında seyahat etmeyen ve iş yerlerinde sıradan unvanlar ile çalışan vatandaşlar için vize işlemleri zordur. Bu anlamda Hollanda Konsolosluğu ticari amaç gidenler için de zor vize vermektedir. Hollanda Konsolosluğu geçmişte  Schengen vizesi bulunan, beyaz yakalı ünvanlara sahip olan Türkiye ortalamasında yüksek vatandaşlara kolay vize verilmektedir. Böylelikle Hollanda Konsolosluğu kolay veren ülke arasında yer almaktadır.

İspanya Konsolosluğundan Schengen Vizesi Almak

Covid 19 gibi omicron hastalıklarında ortaya çıkan pandemi dönemi için Schengen vizesi veren konsolosluklar arasında yer almaktadır. İspanya turizm ülkesi olarak seyahat planı tasarlayan vatandaşlar için olumlu yanıtlar vermiştir. İspanya, Schengen vizesi konsolosluklar arasında kolay vize  veren konsolosluklar arasında sıralanabilir.

Konsolosluk Schengen Vizesi Süreci

İtalya Konsolosluğu getirisi olan çalışan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına en kolay Schengen vizesi veren ülkeler arasındadır. Diğer konsolosluklar gibi herhangi bir işi olmayan getirisi olmayan başvuru yapan kişilere kolayın aksine zor vize veren ülkedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir