Schengen Vizesi

Hollanda Schengen Vizesi Başvuru Koşulları 2023

Bu makalemizde Hollanda Schengen Vizesi Başvuru Koşulları hakkında bilgi verilmektedir. Dünyanın en büyük lale ihracatçısı olan Hollanda, esasen Kuzeybatı Avrupa’da bulunan ve Karayipler’de üç ada bölgesi bulunan bir ülkedir. Başkenti Amsterdam, 176’dan fazla milletten 907.976 kişiye ev sahipliği yapmaktadır.

Hollanda, alçak arazisi ve düz coğrafyası, ülke genelinde sayısız yel değirmeni ve tabii ki laleleriyle tanınır. Gezginler için en sevilen turistik yerlerden bazıları Amsterdam Kanalları, muhteşem Rijksmuseum, Anne Frank müzesi, Van Gogh Müzesi, Kasteel De Haar, vs.’dir.

AB, Euro bölgesi, G10, NATO, OECD, DTÖ ve Schengen Bölgesi’nin kurucu üyesidir. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen herkes, Schengen üyelerinin iç sınırları kaldırdığı 1995 yılından bu yana Hollanda Schengen Vizesine başvurabilir. Hollanda’da 1850’den kalma 1.000’den fazla yel değirmeni var!

Hollanda Schengen Vizesi ile Giriş Koşullar

Schengen Bölgesi’nin ortak seyahat alanı nedeniyle, vatandaşları için sınırları kaldıran üye devletler , AB vatandaşlarının Hollanda’ya giriş için sadece bir kimlik belgesine sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle, bir AB vatandaşıysanız, Hollanda’ya girmek için yalnızca bir kimlik/pasaport taşımanız gerekir.

Öte yandan, AB üyesi olmayan ve Hollanda’yı ziyaret etmek isteyen bir gezgin iseniz, Hollanda giriş limanına geldiğinizde aşağıdakileri ibraz etmeniz gerekecektir:

Geçerli bir pasaport veya seyahat belgesi. Planlanan Schengen Çıkış tarihinden sonra en az üç ay daha geçerlidir ve son 10 yıl içinde yayınlanmıştır.

Bir vize – eğer Hollanda vize rejimine tabi iseler.

Dönüş uçak bileti . Kendi ülkenize döneceğinizi gösteren bir bilet veya Schengen bölgesinden başka bir ülkeye gideceğinizi gösteren bir sonraki seyahat bileti.

Sağlık giderlerini kapsayan seyahat sigortası . Sigortanız tüm Schengen Bölgesi için geçerli olmalı ve tıbbi acil durumlar için minimum 30.000 € teminatlı olmalıdır.

Yeterli fon . İkamet ettiğiniz ülkedeki Hollanda büyükelçiliği/konsolosluğu, Hollanda’da geçirmeyi planladığınız günde en az 34 €’ya sahip olduğunuzu kanıtlamanızı istiyor.

Ek olarak, Hollanda sınır görevlisi size Hollanda geziniz hakkında birkaç soru sorabilir:

 • Hollanda’yı ziyaret amacınız nedir?
 • Hollanda’da ne kadar kalmayı düşünüyorsunuz?
 • Hollanda’da nerede kalacaksın? Vesaire.

Hollanda’ya girmenize izin verilip verilmeyeceği konusunda son kararı sınır polisinin vereceğini unutmayın. Hollanda sınır görevlisi, belgelerinizi kontrol ettikten sonra Hollanda için hiçbir risk taşımadığınız sonucuna varırsa, Hollanda’ya ve dolayısıyla Schengen bölgesine girmenize izin verilecektir.

Hollanda sınır görevlisinin, Hollanda’ya girdiğinizde pasaportunuzu damgaladığından emin olun. Damga olmadan Hollanda’da para cezasına çarptırılabilir veya alıkonulabilirsiniz.

Hollanda_Schengen_Vizesi
Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda’ya Girmek İçin Kimin Schengen Vizesine İhtiyacı Var?

Hollanda’ya gitmeden önce giriş amacınıza göre kısa süreli vizeye ihtiyacınız olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Aşağıdaki kategorilerden birine aitseniz, Hollanda’ya ve Schengen bölgesinin diğer herhangi bir üye ülkesine girmek için vizeye ihtiyacınız olacaktır:

Schengen ülkeleriyle vize serbestisi anlaşmasına varmamış bir üçüncü dünya ülkesinin pasaport sahibiysenizSchengen ülkeleriyle bir vize serbestisi anlaşması imzalamış bir üçüncü dünya ülkesinin pasaportuna sahipsiniz, ancak daha önce Hollanda’ya veya başka bir Schengen ülkesine girişiniz reddedildi.

Lütfen bu vizelerin 180 gün içinde 90 güne kadar Hollanda’da kalmanıza izin verdiğini unutmayın. Hollanda’da daha uzun süre kalmak için vizeye ihtiyacınız varsa, bunun yerine Hollanda Ulusal Vizesi için başvurun.

Hollanda Schengen Vizesi Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Hollanda vize gerekliliklerine göre, ikamet ettiğiniz ülkedeki Hollanda büyükelçiliği/konsolosluğuna yapacağınız kısa süreli Hollanda Vizesi başvurunuzun bir parçası olarak bazı kanuni belgeleri ibraz etmeniz gerekecektir. Yasal Hollanda vizesi gereksinimleri aşağıdaki gibidir:

Hollanda vize başvuru formu . Tamamen ve samimiyetle doldurun. Yazdırdıktan sonra sonunda imzalamayı unutmayın.

İki vesikalık fotoğraf . Fotoğrafların üç aydan eski olmaması ve Hollanda Schengen vize başvurusu için gerekli fotoğraf gerekliliklerine göre çekilmiş olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportunuz . Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmadığından ve Hollanda’dan ve tüm Schengen bölgesinden ayrılmayı planladığınız tarihten itibaren en az üç ay daha geçerli olduğundan emin olun.

Önceki vizelerinizin kopyaları (varsa).

Hollanda Seyahat Sağlık Sigortası . Hollanda bölgesi ve tüm Schengen Bölgesi için geçerli seyahat sağlık sigortanız olduğuna dair bir onay. Sigortanız, bu bölgedeki tıbbi acil durumları minimum 30.000 € teminatla kapsamalıdır.

 • Gidiş Dönüş Uçuş Programı . Hollanda’ya giriş ve çıkış için rezerve edilmiş bir uçuşunuz olduğunu gösteren bir belge . Bu belge uçuş numaralarını, tarihleri ​​ve detaylarınızı belirtmelidir.
 • Konaklama kanıtı . Hollanda’da kaldığınız süre boyunca nerede kalacağınızı gösteren kanıt, örneğin bir otel rezervasyonu.
 • Medeni durum kanıtı . Bu bir evlilik cüzdanı, çocukların doğum belgesi, eşin ölüm belgesi vb. olabilir.
 • Hollanda’da kalış süresi için yeterli mali imkana sahip olduğunun kanıtı . Hollanda’nın ikamet ettiğiniz ülkedeki büyükelçiliği/konsolosluğu, Hollanda’da geçirmeyi planladığınız her gün için en az 34€’ya sahip olduğunuzu kanıtlamanızı istiyor.
 • Ön yazı. Hollanda’yı ziyaret etmek için neden başvurduğunuzu, ne kadar kalmayı planladığınızı, ne zaman ayrılacağınızı ve diğer ayrıntıları açıkladığınız kişisel bir mektup

Schengen Vizesi Sigortası –Avrupa Seyahat Sigortası İle ilgili Makale Okuyun

Hollanda Kısa Süreli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda’ya kısa süreli vize almak için başvuru sürecini tamamlamak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Ne tür Hollanda vizesine ihtiyacınız olduğunu kontrol edin.
 2. Nereye başvurmanız gerektiğini belirleyin.
 3. Hollanda vize gereksinimlerini toplayın.
 4. Bir vize görüşmesi planlayın.
 5. Görüşmeye ilgili Hollanda Büyükelçiliği/Konsolosluğu/VAC’da katılın .

Hollanda Kısa Süreli Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Dünyanın dört bir yanındaki Hollandalı yetkililer, vize başvurusunu farklı şekilde düzenlemiştir. Buna göre, başvuru dosyanızı kendi ülkenizde aşağıdaki Hollanda diplomatik organlarından birine sunmanız gerekebilir:

 • Hollanda Büyükelçiliği
 • Hollanda konsolosluğu
 • Hollanda’nın vize başvurusu için dışarıdan hizmet aldığı bir Vize Başvuru Merkezi
 • Hollanda’nın vize başvurusunu yaptırdığı başka bir Schengen ülkesinin Büyükelçiliği / Konsolosluğu

Güncel Hollanda Vizesi şartları için Hollanda Büyük Elçiliği den detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir