Schengen Vizesi

Schengen Vizesi Kaç TL?

Schengen vizesi kaç tl ‘dir ücretler genellikle seyahat etmeyi seven kişiler ve Schengen vize çıkarmak isteyen kişiler ıçin merak edilmektedir. Böylelikle bu sebeple araştırmalar yapılmaktadır. Schengen vize ücretleri ortalama 80 Euro olarak belirlenmiştir. Schengen vize harç ücreti 80 Euro iken, başvuru merkezi fiyatı 60 Euro’dur. Schengen vizesi turistik amaçlı ticari transit ve ya da ziyaretleri için alınacak olan vize fiyatında hiçbir değişiklik oluşturmaz. Schengen birisi çıkarmak isteyen kişiler için fiyatı sabittir. Schengen vizesi konsolosluklardan ve aracı acentelerden alınabilir.

Avrupa Schengen vizeleri birçok ülke tarafından kabul edilmektedir. Sık sık seyahat eden kişiler için bu Schengen vizesi oldukça önemlidir. Schengen vizelerinde fiyatlar her sene değişiklik göstermektedir. Schengen vizelerinde 90 günden uzun süre kalabilmek adına d tipi vize alınmaktadır. Bu vizenin fiyatı ise 116 Euro dur. Schengen vizelerinde 6 ile 12 yaş arası çocuklar adına €40 ödenmektedir. 6 yaş 6 çocuklar için eğitim gibi değişim programları , staj amaçlı Schengen bölgelerinde kalan öğrenciler bazı özelliklerden yararlanır . Onlara refakat eden, bilimsel araştırmalarda bulunan bunun için seyahat eden araştırmacılar. Kâr amaçları gütmeyen kuruluşların organize etmiş olduğu seminer doğrultusunda 25 yaşını ve altını temsil eden kuruluş temsilcileri için ücretsiz olarak belirlenmiştir.

Schengen Vize Ne Demektir?

Schengen vizesi ile Avrupa Birliği ve Avrupa serbest ticaret birliği için rahatlıkla o ülkelere girip çıkabilmek amacıyla vize alınması gerekir. Böylelikle Schengen bölgesine ve bu bölgelerin kabul etmiş olduğu Schengen vizesini kabul eden ülkelere rahatlıkla geçiş yapılabilir. Daha net ve tam anlaşılabilirlik açısından bu ülkelere Seyahat izinlerini almanıza gerek kalmadan giriş çıkışlar yapılabilir. Schengen vizesi ile planlamış olduğunuz seyahatlerde ticari alışverişlerde vizeniz doğrultusunda girişler yapılabilir.

Schengen Vizesi Kaç TL
Schengen Vizesi Kaç TL

Schengen Vizesi Kaç Tl ve İzin Süreleri Ne Kadardır?

Schengen vizesi kaç tl ve için izin süreleri kişilerin kendi taleplerine göre işlemektedir. Schengen vizesi izin süresi 1 yıllık olarak alınabilir. Böylelikle alınmış olan bir yıllık Schengen vizesine 180 gün eklenmiş olur. Bu süre içerisinde dikkat edilmesi gereken tek husus ise; ilk sefer 90 günü geçmemesi gerekir. 90 gün tamamlandığı vakit Schengen bölgesinden çıkış yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. 90 gün devamında  giriş çıkış yapıldıktan sonra 2 hakkı kullanılabilme vardır.

Kısaca bir yıl içerisinde 2 defa ülke içerisine giriş çıkış yapılabilir. Bu izin süresini maksimum olarak 5 yıla kadar alma hakkı bulunmaktadır. Schengen Vizesi sayesinde birden fazla ülkelerde bulunabilirsiniz. Önemli bir aşama olarak bulunacağınız ülke içerisinde hangisinde en fazla kalınacak ise o ülke üzerinden vize almanız gerekmektedir. Böylelikle o ülkenin Schengen vizesine başvuru yapmak daha doğru olacaktır.

Schengen Vizesi Geçerli Olan Ülkeler

Schengen vizesinin geçerli oldu 26 adet ülke bulunmaktadır. Bu ülkeler içerisinde rahatlıkla dolaşım sağlanabilir. Schengen vizesi geçerli olan bu ülkelerden bazıları:

  • Danimarka, Almanya, Fransa ,Belçika ,Hollanda , Liechtenstein ,Slovenya ,Estonya ülkeleri gibi İtalya, İsveç İspanya , Norveç ,Finlandiya gibi daha bir çok ülkelere giriş izni verilmektedir.   Böylelikle toplamda 26 ülke bulunan Schengen ülkeleri için vize başvuruları yapılabilir. Bu başvurular için gerekli olan kriterlere ve detaylara  dikkat edilmesi gerekir.

Planlamış olunan seyahatlerden en az 15 gün önce başvuruda bulunması gerekir. Schengen dizelerinde başvuru detaylarını ve danışmanlık alabilmek için taleplerde bulunabilir. Sonuçta bu tür önemli vize işlemlerin de hiçbir aksaklık olmaması gerekir. Ayrı bir detay olarak aldığınız ve gittiğiniz Schengen bölgesinde herhangi bir trafik cezası almamaya dikkat edilmesi gerekir. Olası herhangi bir problem durumunda polise mukavemet ettiğinizde sizin için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bir sonraki vize alma işlemlerinizde huzur bozucu davranışlar maddesi adı altında problemler yaşanabilir.

  • Schengen Vizesine Başvuru Şartları Detaylar

Schengen Vizesi İçin Seyahat Danışmanlığı Ne Fayda Sağlar?

Schengen vizesi için detaylı bilgiler alabilmek adına Seyahat danışmanlığına başvuruda bulunabilir. Seyahat danışmanının görevi; Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilecek ticari anlamda bulunulacak girişimlerde sağlam adımlar atılmaktadır. Schengen için danışmanlık talepleriniz doğrultusunda alınan hizmet sizlerin yararına olacaktır. Schengen konsolosluklarında ve vize vermek için anlaşmalar yapılan acentalarda tecrübeli danışmanlar bulundurmaktadır. Bu doğrultuda vize işlemlerinde prosedürleri en ince ayrıntısına kadar dile getirir. En doğru hizmeti sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir