Schengen Vizesi

Schengen Vizesi Ne Kadar ve Nasıl Alınır?

Schengen vizesi ne kadar bu makalemizde bunu anlatmak istiyoruz. Özellikle seyahat etmeyi seven bireyler ve vize çıkarmak isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilir. Bu neden ile de sık sık internet üzerinden araştırılılır. Schengen vize ücreti 80 Euro olarak belirlenmiştir. Vize harcı bedeli ise 80 Euro, başvuru merkez ücreti ise 60 Euro olarak bilinir. Schengen vizesi turistik, ticari, transit vize ya da aile arkadaş ziyaret vizesi olması fiyatta herhangi bir değişiklik yaratmayacaktır. Avrupa Schengen vizesini çıkarmak isteyen herkes için Schengen vizesi fiyatı sabittir. Schengen vizesi konsolosluktan ya da aracı acentelerden almak mümkün olmaktadır.

Schengen vizesi, Schengen ülkesi olan 26 ülkede ilgili Konsolosluğuna yapılacak başvuru ile alınabilir. Vizenin başvuru sahibi Schengen alanına yapacağı girişte dilediği Schengen ülkesi konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması önerilmemektedir. Önerilmekte olan doğru Schengen vizesi başvuru ise en uzun süre kalınacak olan Schengen ülkesinin Konsolosluğuna yapılması olur. Öte yandan da Schengen vize başvurusu büyük oranda ilgili ülkenin Konsolosluklarına direkt olarak yapılamamaktadır.

Konsolosluk Schengen vize başvuru kabul hizmeti için anlaşmalı özel kurumlar ile çalışırken Schengen vize başvurusu istisnai olarak veya belirli günler içerisinde doğrudan Konsolosluklara da kabul edebilir. Doğru ve güncel bilgi olması bakımından Schengen vize başvurularınızın öncesinde bu bilginin doğruluğunu mutlaka teyit etmeniz önerilir.

Schengen Vizesi Ne Kadar
Schengen Vizesi Ne Kadar

Avrupa Schengen Vizesi Masrafı Ne Kadar ve Kaç TL?
Avrupa Schengen vizesi birçok ülke tarafından kabul gördüğü zaman özellikle sık sık seyahat eden bireyler tarafından önemli bir unsurdur. Avrupa Schengen vizesi her sene fiyatı değiştiğinden 2023 senesinde ne kadar olduğu ve masraflarının kaç TL olduğu merak edilir. Avrupa Schengen vizesi çıkarmak isteyen bireylerden 80 Euro vize masrafı alınır. Aynı zamanda 60 Euro başvuru merkezi ücreti bulunur ve bunu da başvuru esnasında ödemek gerekmektedir. Schengen vizesini çıkarabilmek için aracı firmalar ile vize acenteleriyle ya da konsolosluklar ile görüşmek mümkün olacaktır. Gerekli tüm bilgiyi edinerek vize başvurusu yapıp Schengen vizesinin çok daha hızlı çıkmasını sağlamak mümkün olur. Bu şekilde güvenle seyahata çıkabilirsiniz.

Schengen Vizesi Ne Kadar ve Kolay Vize Veren Ülkeler

Yaşanan ekonomik kriz nedeni ile vize işlemlerini kolaylaştıran Yunanistan ülkesi,  Türk vatandaşların Schengen vizesi ne kadar ve almak için en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle de yaz mevsiminde Yunan adalarına giden tatilci bireyler, Yunanistan’dan kolay bir şekilde Schengen vizesi alabilir. Ancak bu alanda dikkat etmeniz gereken nokta, Schengen vizesinin doğru kullanılması olacaktır. Yani Yunanistan ülkesinden Schengen vizesi alıp, Almanya ya da İtalya’ya giderseniz ikinci başvuruyu yaptığınızda Yunanistan Schengen vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Evrakları eksik tamamlayıp, İspanya seyahatiniz boyunca yetecek kadar parayı banka hesabında gösteren bireyler İspanya Schengen vizelerini kolaylık ile alabilmektedir. Yurt dışı seyahatleri planlayan bireyler ve henüz nereye gideceğine karar verememiş bireyler, İspanya’nın iyi bir alternatif olduğunu düşünmelidir. Türk vatandaşlarının çok kolay Schengen vizesi alabildiği ülkelerden biri de İtalya ülkesidir. Kolay bir şekilde vize alarak seyahata keyifli bir şekilde güvenle devam edebilirsiniz.

Schengen Vizesi’ni Zorluk Çıkarmadan Veren Ülkeler

Turizm gelirlerini büyük oranda arttırmayı hedefleyen İtalya, vize işlemi sırasında çok fazla zorluk çıkarmaz. Ancak bu, İtalya Schengen vize kriterleri bakımından ihmal edildiği anlamına gelmeyecektir. İtalya vize başvuru sırasında Schengen kriterleri uygulanır ve eksik ya da hatalı belgeler ile yapılan başvuru kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Türk vatandaşlarının çok kolay bir şekilde Schengen vizesi alabildiği ülkelerden biri de İtalya olduğu bilinir. Turizm gelirlerini büyük oranda arttırmayı hedefleyen İtalya, vize işlemi sırasında çok fazla zorluk çıkarmaz. Ancak bu, İtalya Schengen vize kriterlerinin ihmal edildiği anlamına kesinlikle gelmez. Macaristan’da Schengen vize başvurusunda bulunduğunuz zaman vize işlemleriniz çok hızlı sonuçlanabilir. Dünyanın en güzel 15 ülkesi listesi içerisinde Macaristan da yer alıyor ve Budapeşte, dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Pek çok yeşil alana sahip olan Macaristan ülkesi, eşsiz güzelliği ile sizleri bekliyor. 

Schengen vizesi ile ülkeleri ziyaret ederek siz de bu güzellikleri keşfedebilirsiniz. Çeşitli ülkeleri kolay bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Böylece farklı kültürleri görüp öğrenebilirsiniz. Gezmenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

  • En Kolay Schengen Vizesi Nasıl Alınır? Devamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir