Schengen Vizesi Sigortası –Avrupa Seyahat Sigortası

30000 euro teminat seyahat sağlık sigorta fiyatı Schengen Vizesi sigortası yaptırmak için gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Seyahat sigorta belgenizi dakikalar içinde çevrimiçi olarak alabilirsiniz. Tüm büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından kabul edilecektir. Avrupa’yı ziyaret eden bireyler, kaza, yaralanma yada diğer ani olayların gerçekleşmesi durumlarında sağlık hizmetlerini ekonomik olarak karşılayabilmeli ve giderebilmelidir. Seyahat edecek iken ortaya çıkan beklenmedik masrafı karşılamak için seyahat sigortaları, ziyaretçilere ekonomik destekler ve konfor sunarak yolculuklarını kaygılanmadan sürdürmelerine yardımcı olur.

Schengen Vizesi Sigortası Gereksinimleri

Schengen vizesi için sağlık sigortası aşağıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir:

 • En az 30.000 Euro sigorta teminatı.
 • Schengen Bölgesinde yer alan tüm üye ülkeleri kapsaması.
 • Sağlık nedeni, acil sağlık bakımı ve veya acil hastane tedavileri veya ölüm için ülkesine geri gönderilmesi ile ilişkili doğabilecek bütün masraflar.
 • İki seyahat sigorta şirketi, Europ Assistance ve MondialCare Schengen vizelerine başvururken gerekli olan zorunlu sigorta belgesini sunmaktadır.
 • Avrupa’ya seyahat edecek her bireyin seyahat sağlık sigortası yaptırması her ne kadar önemli ise de herkesin bunu yaptırması gerekmeyecektir. Seyahat sigorta poliçesi sadece Schengen vizelerine başvuran yolcular için zorunlu bir gereksinimi. İş, turizm, eğitim, tatil ve diğer nedenlerden dolayı seyahat edecek olan bu gruptaki ziyaretçiler Avrupa’daki tüm konaklama süresi için sigorta teminatı yaptırması her zaman gerekli olacaktır.
 • Schengen bölgesi vizesiz yolculuk ile Avrupa’yı ziyaret eden yabancılar, isterlerse tercih ettiği seyahat sigorta poliçesini yaptırabilir, bu oldukça önerilse de zorunlu sayılmaz.

Avrupa için Schengen Seyahat Sigortasını kim satın almalıdır?

Vize gereksinimine tabi tutulan bir ülkeden Avrupa’ya geçici olarak seyahat eden her birey; bireysel ziyaretçiler ya da grup ziyaretçileri, turistler ve iş seyahatinde bulunanlar dahil olacaktır. Schengen vize Sigortası için poliçe Europ Assistance veya MondialCare ile çok düşük bir maliyet ile kolayca satın alınabilir.

Schengen Seyahat Sigortasını Kim Sağlıyor?

Her konudan önce, iş sözleşmeniz aracılığı ile zaten sahip olabileceğiniz sağlık sigortası poliçeniz uluslararası acil sağlık masrafını karşılıyor olabilir ancak bu poliçenin teminatları genellikle kısıtlamalar içerecektir. Bu sebeple, kişiler bir Schengen bölgesinde sağlık sorunları yaşarken ne bekleyip ne beklememesi gerektiği konularında yeterince bilgili olmalıdır. Genelde, ziyaretçiler Avrupa’da geçirmeyi planladığı günler için bir bireysel Schengen seyahat sigorta poliçesini doğru sigorta şirketinden satın alacaktır. Assistance veya MondialCare ile Schengen vize sigortasını satın almanızı önerilir. Her iki seyahat sigortası şirketi de dünya çapında Avrupalı Büyükelçilik ve Konsolosluklar tarafından kabul edilir. Aynı zamanda vizenizin reddedildiğine dair kanıt sunarsanız ücretsiz olarak kolayca iptal edebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz şirketin lisanslı olduğundan ve seyahat etmeyi planladığınız Schengen ülkelerinde kabul edildiğinden emin olmalısınız.

Schengen Vizesi Sigortası
Schengen Vizesi Sigortası
Schengen Vize Sigortası Planları COVID-19’u Kapsar mı?

Evet, bazı Schengen sigortası poliçesi, seyahat ederken ülke hükümeti ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) yasa ve düzenlemelerine uyma şartıyla COVID ile ilgili hastalıkları kapsamaktadır. COVID-19 sigortası aşağıdakileri durumları kapsar:

 • Tıbbi tedaviler, ilaç ve hastanelere yatış dahil olmak üzere COVID-19’a ilişkin sağlık ile ilgili acil durumlar.
 • PCR testi (bazı durumlarda)
 • Konaklamalar gibi karantina gereksinimleri ile ilgili masraflar karşılanmaz.
 • COVID sigorta kapsamının miktarı, özel poliçeye bağlı olur. Örnek olarak, AXA, COVID-19 ve “ilgili hastalıklara” yakalanma durumunda tıbbi ve ülkeye geri gönderilme maliyetleri karşılaşırken; MondialCare, COVID-19’a yakalanmasının tüm tıbbi sonuçlarını ve ayrıca pozitif bir PCR testi (negatif olanı değil) maliyeti kapsar.
 • Diğer yandan bazı sigorta şirketleri, COVID-19 dahil olmak üzere salgın hastalıklar veya pandemi ile ilgili masrafları hiçbir koşulda karşılamaz.
 • Bir sigorta şirketinin COVID’i kapsayıp kapsamadığı, poliçe özelliklerinde ve hüküm ve koşullarda belirtilir; bu nedenle yazıyı ayrıntılı olarak iyi okuduğunuzdan emin olun.
Büyükelçilik COVID Korumalı Schengen Sigorta Sertifikası İsterse Ne Olur?

Sigorta poliçesi Schengen koruması içeriyorsa, bunu sertifikada belirtmesi gerekir. Sigorta sertifikanız COVID koruma olduğunu açıkça belirtmiyorsa sigortacınızdan açıkça belirtecek bir sertifika isteyebilirsiniz. COVID-19 seyahat kısıtlamaları nedeni ile seyahati uzatmak gerekirse Avrupa seyahat sağlık sigortamı uzatabilir miyim sorusuna cevaben; Avrupa seyahatleriniz COVID seyahat yasakları nedeniyle uzadı ise ve seyahat sigortanızın süresi dolmak üzereyse yeni bir sigorta poliçe satın alabilir veya mevcut sigortayı yenileyebilirsiniz. Elbette ek bir ücret ödemek gerekecektir.

Bir poliçenin uzatılması ya da yenilenmesiyle ilgili kurallar hakkında seyahat sigortası şirketinize danışabilirsiniz. Havaalanının kapanması veya resmi seyahat kısıtlaması nedeniyle seyahati uzatmak gerekirse, Avrupa seyahat sağlık sigortamı uzatabilir miyim? Her seyahat sigorta şirketi kendi kurallarını uygulamaktadır. Ayrıntıları öğrenebilmek için müşteri hizmetleri/destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Mevcut poliçe için para iadesi alma veya mevcut seyahat poliçenizi uzatma mümkün olmalıdır.

Avrupa Vizesi Sigortası İçin Faydalı İpuçları

Üstte belirtildiği üzere, Avrupa’ya yapacağınız seyahatiniz için başka bir seyahat sigorta poliçesi satın almadan önce zaten sahip olduğunuz sigortanın uluslararası acil sağlık masrafını karşılamadığından veya kısmen karşılamadığından emin olmalısınız. Poliçeniz uluslararası sağlık masraflarını karşılamaması durumlarında seyahat sigortası poliçenizdeki kısıtlamaları ve sınırlaması dikkatli bir şekilde kontrol etmelisiniz.

Schengen bölgesine araba ile seyahat ediyorsanız ve beklenmedik bir araba kaza durumunda aşırı tutarda para ödemeyi karşılayamıyorsanız ya da bu kadar parayı ödemek istemiyorsunuz, sağlık sorunu ve değerli maddi mallar da dahil kombine bir seyahat sigortasını satın almayı düşünmelisiniz.

Seyahatin varış yerine bağlı olarak hastalanma riski hava ya da doğal yaşam ortamı (tanıdık olunmayan mikrop varlıkları) değişimi değişiklik gösterir. Örnek olarak alerji gibi önceden bir hastalığı olan bireylerin doktorlarından sağlık durumlarını ve bunun için reçeteyle verilmiş ilaçları açıklayan tıbbi dosyaları beraberinde taşımaları oldukça önerilecektir.

Avrupa Seyahat Sigortası Poliçesi Genellikle Neleri Kapsar?

Avrupa ülkeleri için iyi bir seyahat sigortası poliçesinin aşağıdaki masrafları karşılaması gerekmektedir:

Schengen Vizesi Sigortası
Schengen Vizesi Sigortası
 • Schengen Bölgesinde oluşan acil tıbbi durumlar (kaza ve hastalık)
 • Acil tahliye edilmesi
 • Ceset ve kalıntının ülkesine gönderilmesi
 • Çocuğun ülkeye iade edilebilmesi
 • Seyahat iptalleri
 • Seyahat kesilmesi
 • Kazalara bağlı ölüm, yaralanma ya da maluliyet yardımı
 • Yurtdışı cenaze masrafı
 • Bagaj, kişisel eşya ve seyahat belgeleri kaybolma, çalınma veya hasar görme
 • Bagaj gecikmeleri (ve temel eşyanın acil değişimi)
 • Hava yolu tarife çalışmaları nedeniyle bağlantılı uçuş kaçırılması
 • Hava koşullarından dolayı gerçekleşecek seyahat gecikmesi
 • İnsan kaçırma durumu
 • Seyahatte hamileliğin ilk üç ayında gerçekleşmesi durumunda, sigorta şirketi genellikle hamilelikle ilişkili masrafları karşılayacaktır. Bundan sonra yer alan sürede, sigorta teminatı sigorta şirketine göre değişiklik gösterir.
 • Avrupa ülkesine seyahat etmek için Schengen Vize gereksinimlerini karşılayan Seyahat Sağlık Sigortası poliçesi çevrimiçi olarak doğrudan Europ Assistance web sitesi ya da MondialCare ile satın alınabilir.
Seyahat Vizesi Sigortası Poliçesi Tüm Schengen Bölgesi Ülkelerini Kapsamalı Mıdır?

Evet, seyahat sağlık sigorta poliçesi tüm üye devletleri kapsaması gerekmektedir: Belçika, Avusturya, Çek Cumhuriyet, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Yunanistan, Fransa, Macaristan, İzlanda, İtalya,, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Malta, Hollanda, Norveç, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Polonya İspanya, İsveç, İsviçre, Lihtenştayn gibi ülkeler.

Avrupa İçin Ucuz Seyahat Vizesi Sigortası Nasıl Bulunur?

Avrupa için doğru ve ucuz seyahat vizesi sigorta bulmak bireysel ve daha derinlemesine bir araştırma gerektirecektir. Bu da, uygun seyahat sigortası poliçe için kendi başınıza çevrimiçi arama yapmanız anlamına gelecektir. Hangi şirket Schengen vizesi için en ucuz ve en iyi seyahat sigortası sunduğuna karar vermeden önce ürünleri ve şirketleri karşılaştırma fikri önerilir.

Karıştırılmaması gereken bir şey fiyat çünkü tüm düşük maliyete seyahat sigortası poliçeleri düşük kalitede hizmetler içermediği gibi tüm pahalı sigorta planı da yüksek kalitede teklif sunmayacaktır. Bu nedenle, bir dizi farklı seyahat sigortaları şirketi arasından uygun seçim yapmanın en güvenli yolu en ucuz seyahat sigortası seçmek değil, Schengen vize başvuruları gereksinimleri tarafından gerekli görülen tüm alanı kapsayan poliçeyi seçmek olur.

Avrupa’ya Seyahat Ederken Seyahat Sigortası Ortağınız Olarak MondialCare veya Europ Assistance Şirketleri Neden Önerilir?

 • Her iki şirket de seyahat sigortası sektörünün öncü liderleri olarak bilinir.
 • Her ikisi de tüm Schengen vize gereksinimlerini karşılamaktadır.
 • Bu kişiler için idealdir;
 • Ziyaretçi veya misafir (ziyaretçi vizesi)
 • İş için seyahat eden (iş vizesi)
 • Turist (turist vizesi)
 • Grup ziyaretçisi (seyahat grubu için ziyaretçi vizesi)
 • Sigorta Belgesi / Mektubunuzu anında indirebilirsiniz.
 • Vize reddi durumlarında para iadesi (bir vizenin reddedildiğine dair kanıt sunulduğu zaman ücretsiz olur.)
 • Seyahat vize sigortanız Europ Assistance veya MondialCare ile yaptırmanız Schengen Bölgelerine ve Avrupa’ya seyahatinizi gönül rahatlığı ile ve tam bir keyifle yapmanızı sağlar.

Hangi Ülke Vatandaşlarının Schengen Vizesi için Seyahat Sigortasını Satın Alması Gerekir?

Aşağıdaki bazı ülkelerin vatandaşları ve pasaport sahipleri Schengen vizesine başvurabilmek için seyahat sigortası satın alması gereklidir. Schengen Vizesi için gerekli olan seyahat sağlık sigortası güvencesini hemen Europ Assistance ya da MondialCare ile çok düşük bir maliyet ile satın alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Schengen Bölgesine Seyahat Eden Vizesiz Üçüncü Ülke Vatandaşları için Zorunlu mudur?

Seyahat sağlık sigorta vizesiz üçüncü ülke vatandaşları için zorunlu olmaz. Schengen ülkelerine seyahat etme durumlarında yaptırılması oldukça önerilmektedir. Avrupa ülkeleri için seyahat sağlık sigortası güvencesi Europ Assistance ya da MondialCare ile çok düşük maliyet ile satın alabilirsiniz.

0 EUR Muafiyete Sahip Seyahat Sigortası Seçmeli Miyiz?

Schengen seyahat sigorta 0 EUR muafiyet ile yaptırmak katı bir gereksinim değildir ancak muafiyet içermeyen bir sigortayı yaptırmanız şiddetle önerilir.